piątek, 11 grudnia 2009

O.P.I. Merry Midnight

„Merry Midnight” to lakier z kolekcji Holiday Wishes 2009 na święta i karnawał.

Na zdjęciach paznokcie pomalowane 2 warstwami lakieru, bez top-coatu, robione w dziennym świetle (ale w nieco pochmurny dzień). Jak widać jest to odcień fioletu, w którym zatopiony jest bardzo delikatny brokat w odcieniu czerwonym i niebieskim oraz większe kawałki, tzw. „flakies” (płatki). Na pierwszy rzut oka lakier kojarzy mi się z jagodową galaretką, w której zatopione są roziskrzone drobinki.

Dwie warstwy wystarczą do uzyskania dobrego efektu, ale moim zdaniem trzecia warstwa nie zaszkodzi. Lakier dobrze się rozprowadza, jednak trzeba nakładać go precyzyjnie, aby rozprowadzić płatki po całej powierzchni paznokcia, również po bokach.

Na dwóch pierwszych zdjęciach widać, że mniej precyzyjnie nałożony lakier pozostawia część paznokcia niemalże „gołą”, prawie bez drobinek.

Na trzecim zdjęciu udało mi się uchwycić zmienność odcienia lakieru w zależności od naświetlenia (widać wyraźnie, że bardziej oświetlony paznokieć jest delikatnie jagodowy, podczas gdy ten oświetlony słabiej – ciemnojagodowy).Nie ma obawy, że brokat zadrze rajstopy – nawet bez top-coatu można jedynie wyczuć lekką chropowatość, ale nic nie „wystaje” poza powierzchnię lakieru.

4 komentarze:

 1. Właśnie naszła mnie ochota na jagody. Albo przynajmniej na jagodziankę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy efekt. Choć faktycznie, 3 warstwy byłyby lepsze (zakładam, że na fotkach masz 2?)
  Spróbowałabym nałożyć go na jakąś ciemną, prawie (albo nawet!) czarną bazę dla wzmocnienia efektu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny kolor, nawet zastanawiałam się nad kupnem :)

  OdpowiedzUsuń